roleta materiałowa
roleta zewnętrzna
roleta finezja
R o l e t y

Roleta materiałowa to zasłona wykonana z tkaniny nawiniętej na wałku podnoszona lub opuszczana za pomocą łańcuszka lub sprężyny. Podobnie jak żaluzje mogą służyć zarówno jako osłona przeciwsłoneczna ale także mogą spełniać funkcję zasłony całkowicie zaciemniającej pomieszczenie a przy tym i odbijającej promienie słoneczne.

Rolety tradycyjne są po żaluzjach poziomych najbardziej rozpowszechnionym sposobem osłony przeciwsłonecznej. Prosta obsługa oraz bezproblemowy montaż sprawiają, że rolety stają się produktem niezawodnym. Kolejną ich zaletą jest fakt, iż odpowiednio skomponowana z wnętrzem może być nie tylko ochroną ale także elementem dekoracyjnym.

- --- -

   W ostatnich latach pojawił się nowy typ rolet „zintegrowanych " z oknem - roleta Finezja. Model ten jest znakomitym rozwiązaniem mającym zastosowanie we wszystkich rodzajach okien. Uniwersalne prowadnice boczne „ przytrzymują „roletę przy szybie co sprawia że są niezawodnym rozwiązaniem do okien uchylnych Specyfika montaż pozwala na pełne wykorzystanie powierzchni parapetu. Roletki te stanowią jedno z najkorzystniejszych rozwiązań do osłony nowego typu okien z zespolonymi szybami gdyż są montowane jedynie w listwę przyszybową, którą można wymienić niewielkim kosztem nie tracąc przy tym gwarancji producenta.

   W odpowiedzi na liczne pytania o rolety do okien połaciowych , rozpoczęliśmy współpracę z producentem tychże rolet co sprawiło, że znalazły się one w naszej ofercie. Proponujemy Państwu 3 typy tychże rolet:

Multistop" - system samoblokujący w pełnej osłonie wałka materiału wraz z prowadnicami uniemożliwiającymi uchylanie rolety.

Z blendą"- roleta posiadająca osłonę wałka z materiałem oraz haczyki w obciążniku dolnym przytrzymujące roletę przy szybie

Bez blendy" model nie posiadający osłony wałka z materiałem , posiadający w swym wyposażeniu jedynie zabezpieczenia.

Rolety zewnętrzne
Zalety jakie można przypisać tej grupie produktów to m.in.
Ochrona przed wpływami atmosferycznymi
Ochrona przed niskimi temperaturami
Wentylacja pomieszczeń
Ochrona przed wysokimi temperaturami
Ochrona przed hałasem
Zaciemnienie pomieszczeń. Uniknięcie spojrzeń z zewnątrz.
Ochrona przed promieniowaniem słonecznym.
Ochrona przed wandalizmem i włamaniem tzw. antywłamaniowość.
© 2002 "i-pila.pl" s.c.
Zalecana przeglądarka Internet Explorer.